Jan Tichy Photography

Focení svateb

"Mým cílem je nepozorovaně proplout Vaším svatebním dnem, všímat si detailů a momentů, na které Vy nemáte čas a zachytit je na fotografiích tak, abyste si je v budoucnu prohlíželi s úsměvem na rtech."

Individuální přístup. Cože to vlastně znamená ten individuální přístup, o kterém všichni mluví? Každý je jiný a má různé představy a očekávání. Rád Vám budu naslouchat a poznávat Vás, abych se svou prací Vašim představám co nejvíce přiblížil. Je dost možné, že si napíšeme 30 emailů. Neustále se pohybuji po centru Prahy a nemám problém si s Vámi dohodnout více schůzek, když bude třeba. Se mnou si neobjednáváte jen fotografa, který bude fotit od 11-15hod.

Příběh. Svatební den není jen obřad a hostina. Je to jeden velký příběh plný malých detailů, které mají rychlý spád a soustavně do sebe zapadají. Od brzkých ranních hodin do pozdního večera. V každém momentu je jistá šance, že vznikne ta nejlepší fotka. Tuhle nepředvídatelnost mám na svatbách opravdu rád.

Originalita a kreativita. Další slova, která se často zneužívají :). Snažím se fotit tak, aby výsledné fotky vynikly nejen zachyceným momentem, ale i formou. Aby fotky zaujaly i člověka, který na svatbě vůbec nebyl nebo ani svatebčany nezná. To se lehce řekne :). Ať už je to focení s minimální hloubkou ostrosti, práce s umělým světlem, focením skrz různé předměty nebo díky mé armádě starých manuálních objektivů (o té se můžete více dočíst zde) - když mi necháte trošku Vašeho času, můžou se dít zázraky :).

A proč vlastně fotím svatby?

Ať už je svatba méně formální nebo jde volnějším tempem, dříve nebo později se vždy objeví emoce. Nervózní nevěsta před obřadem, roztržitý ženich, plačící babička, hrdé stisknutí ruky dědečka při gratulacích nebo jen slza v oku rodičů při předávání svatebního daru. Okamžiky jsou to silné a skutečné, které se vyplatí zaznamenat a živě si je pamatovat po celý život. Už po prvních zkušenostech se svatbami jsem věděl, že i nadále chci být svědkem těchto silných momentů a zaznamenávat je pohotově a pěkně zblízka. Poznávání skvělých lidí a nových přátel je jen tím nejlepším bonusem.

Velice rád spolupracuji s mezinárodními páry. Dlouhé roky jsem žil v zahraničí a mluvím perfektně anglicky a španělsky.

Rád bych Vás pozval do mé svatební galerie a jestli se Vám bude moje práce líbit, napište mi. Budu se na Vás těšit. Honza